Explore.pl - sklep turystyczny
Opcje przeglądania

LATARKI TURYSTYCZNE

W obecnych czasach turystyka staje się coraz bardziej popularna, przede wszystkim dzięki większej świadomości ludzi na temat zdrowego stylu życia. Wycieczki oraz długie wyprawy górskie stały się bardzo pożądane a wiele osób dzięki temu porzuciło siedzący tryb życia i zyskało nową pasję, jaką jest uprawianie turystyki. Przymusowe pozostawanie w domu oraz praca zdalna nie sprzyjają dobrej kondycji. Warto więc wyruszyć w swoją pierwszą wyprawę, bądź zaplanować ciekawą wycieczkę, która pozwoli na zobaczenie nowych miejsc bądź sprawdzenia swojej siły i wytrzymałości w górskim terenie. 

Latarka Ledlenser MT14 Latarka Ledlenser MT14
Producent: Ledlenser
Cena: 440,10 zł 489,00 zł
szt.
zobacz więcej
  Latarka Ledlenser MT10 Latarka Ledlenser MT10
  Producent: Ledlenser
  Cena: 359,10 zł 399,00 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Latarka Ledlenser MT6 Latarka Ledlenser MT6
  Producent: Ledlenser
  Cena: 283,50 zł 315,00 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Latarka Ledlenser P7 Giftbox Latarka Ledlenser P7 Giftbox
  Producent: Ledlenser
  Cena: 251,10 zł 279,00 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Lampa kempingowa Coleman Batteryguard 600L Lantern Lampa kempingowa Coleman Batteryguard 600L Lantern
  Producent: Coleman
  Cena: 176,00 zł 220,00 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Latarka Ledlenser P7 QC Latarka Ledlenser P7 QC
  Producent: Ledlenser
  Cena: 337,50 zł 375,00 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Latarka Ledlenser P5 Latarka Ledlenser P5
  Producent: Ledlenser
  Cena: 179,10 zł 199,00 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Latarka Ledlenser P5R Giftbox Latarka Ledlenser P5R Giftbox
  Producent: Ledlenser
  Cena: 323,10 zł 359,00 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Lampa turystyczna Coleman Push+ 200 LED Lantern Lampa turystyczna Coleman Push+ 200 LED Lantern
  Producent: Coleman
  Cena: 127,99 zł 159,99 zł
  zobacz więcej
  Lampa turystyczna Coleman Twist+ 300 LED Li-Ion Lampa turystyczna Coleman Twist+ 300 LED Li-Ion
  Producent: Coleman
  Cena: 316,00 zł 395,00 zł
  zobacz więcej
  Lampa z głośnikiem Coleman 360 Sound & Light LED Lampa z głośnikiem Coleman 360 Sound & Light LED
  Producent: Coleman
  Cena: 316,00 zł 395,00 zł
  zobacz więcej
  Latarka breloczek Black Diamond ION Keychain Light - Powell Latarka breloczek Black Diamond ION Keychain Light - Powell
  Producent: Black Diamond
  Cena: 95,20 zł 119,00 zł
  zobacz więcej

  Latarka - podstawowe wyposażenie wycieczki 

  Każdy turysta, niezależnie od doświadczenia powinien zabrać ze sobą niezbędny asortyment, zarówno na krótką wycieczkę jak i długą wyprawę. Nigdy nie wiadomo ile faktycznie wędrówka zajmie i trzeba być przygotowanym na każde ewentualne wydłużenie czasu przewidzianego na całość podróży. Podstawą wyposażenia turysty musi być na pewno apteczka, gdzie powinny znaleźć się opatrunki (bandaże, plastry, środek do dezynfekcji ran) a także środki przeciwbólowe (przede wszystkim na ból głowy i brzucha) i na niestrawność. Przyda się także PowerBank w przypadku niskiego poziomu baterii w telefonie. Oprócz wcześniej wymienionych konieczna jest także odpowiednia ilość jedzenia i wody.

  Jednym z podstawowych elementów wyposażenia jest także latarka. Mimo, że większość wypraw zaczyna się w dzień, z przyczyn losowych może się przedłużyć do godzin wieczornych a nawet nocnych. Konieczne jest wtedy posiadanie porządnego oświetlenia, które pomoże dotrzeć do punktu wyjścia, oświetlać drogę, przetrwać do świtu bądź w przypadku ciężkich sytuacji- pomóc nakierować na siebie ratowników właśnie światłem latarki. Sztuczne oświetlenie jest także niezbędne, jeśli planowane jest nocowanie pod gołym niebem bądź w lesie. 

  Poręczne latarki turystyczne

  Zarówno podczas wypraw, których odbycie się jest przewidziane jedynie na porę dzienną, jak i tych nocnych trzeba posiadać ze sobą sprawną, naładowaną latarkę bądź zapasowe baterie. Dzięki temu jest pewność, że niski poziom energii spowoduje problemów z poruszaniem się w terenie.

  Dobra latarka turystyczna powinna charakteryzować się wytrzymałością, funkcjonalnością oraz posiadać szereg udogodnień, które sprawdzą się w szerokim zakresie temperatur na danym terenie. Takie cechy posiadają latarki dostępne oferowane na stronie. Wszystkie z nich charakteryzuje długi czas działania, co pozwala na korzystanie ze źródła światła bez ryzyka szybkiego wyładowania baterii. W przypadku niskiego poziomu energii pomocne będą zapasowe baterie, co pomoże dwukrotnie wydłużyć czas działania latarki, więc jest to pomocne wyjście w przypadku konieczności używania światła przez długi czas. Część latarek ma możliwość ładowania poprzez akumulator, co samo w sobie jest gwarancją długiego czasu wykorzystywania światła przy jak najmniejszej ingerencji w środowisko. Przydatną funkcją w niektórych modelach jest także ikona do wyświetlania poziomu baterii lub akumulatora.

  Wiele latarek posiada regulację jasności, dzięki czemu można używać ich w różnych celach- zarówno do oświetlania drogi, do lekkiego przyświecania w czasie spoczynku jak i do dawania sygnałów świetlnych w przypadku kłopotów. Wybrane modele posiadają także opcję strobe- są to błyski ostrego światła, które pozwalają na samoobronę w przypadku zagrożenia życia.

  Z praktycznych cech wyróżniających latarki turystyczne jest wodoszczelność, która zmniejsza ryzyko awarii z powodu deszczu lub wilgoci, lekkość, poręczność oraz posiadanie zaczepów na klucze i smycz.

  Lampy stojące i kempingowe

  Osoby świadomie planujące nocny biwak czy wyprawę na ryby mogą wspomóc się lampą turystyczną. Wyróżnia je przede wszystkim stabilność i długi zasięg światła- nawet do 12 metrów. Przy możliwości regulacji światła może stać się ona także lampką z delikatnie jarzącym się światłem. 

  Lampy takie są wodoodporne, a dzięki uchwytowi mogą w kilka chwil zamienić się w lampę wiszącą. Tak jak w przypadku latarek ręcznych- mogą być zasilane zarówno na baterie jak i za pomocą akumulatora. 

  Są najwygodniejszym sposobem zapewnienia sobie sztucznego źródła światła przede wszystkim w przypadku spoczynku, postoju bądź biwaku w ciemnym lesie bądź na nieoświetlonym terenie.

   

  Popularne kategorie turystyczne:

   

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium