Explore.pl - sklep turystyczny

PLECAKI WSPINACZKOWE

Dobry plecak to niezawodny kompan każdej podróży. Bez względu na to, czy używany jest podczas krótkiej wycieczki czy kilkudniowej trasy, powinien on spełniać różne kryteria. Jednak każdy plecak powinien mieć jedną wspólną cechę - dużą trwałość i wytrzymałość. Plecak podczas wyprawy ulega działaniu różnych czynników jak np. wilgoci, temperatury czy obciążenia. Każdy dostępny na naszej stronie plecak sprawdzi się niezawodnie w długiej, jak i krótkiej podróży. 

Plecak turystyczny Deuter Trail 24 - Black-Shale Plecak turystyczny Deuter Trail 24 - Black-Shale
Producent: Deuter
Cena: 479,00 zł 659,99 zł
szt.
zobacz więcej
  Plecak trekingowy Deuter Trail Pro 33 - Black-Shale Plecak trekingowy Deuter Trail Pro 33 - Black-Shale
  Producent: Deuter
  Cena: 719,99 zł 949,99 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Damski plecak Deuter Trail 22 SL - Teal-Tin Damski plecak Deuter Trail 22 SL - Teal-Tin
  Producent: Deuter
  Cena: 461,99 zł 659,99 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Plecak skiturowy Salewa Winter Mate 30L - Quiet Shade Plecak skiturowy Salewa Winter Mate 30L - Quiet Shade
  Producent: Salewa
  Cena: 421,53 zł 619,90 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Plecak turystyczny Deuter Trail 24 - Almond-Deepsea Plecak turystyczny Deuter Trail 24 - Almond-Deepsea
  Producent: Deuter
  Cena: 494,99 zł 659,99 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Damski plecak Deuter Trail 22 SL - Chestnut-Maron Damski plecak Deuter Trail 22 SL - Chestnut-Maron
  Producent: Deuter
  Cena: 494,99 zł 659,99 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Damski plecak Deuter Trail PRO 34 SL - Caspia-Dusk Damski plecak Deuter Trail PRO 34 SL - Caspia-Dusk
  Producent: Deuter
  Cena: 734,99 zł 979,99 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Lekki plecak alpinistyczny Deuter Guide 44+8 - Wave-Ink Lekki plecak alpinistyczny Deuter Guide 44+8 - Wave-Ink
  Producent: Deuter
  Cena: 799,00 zł 1 079,99 zł
  szt.
  zobacz więcej
  Plecak wspinaczkowy Deuter Gravity Haul 50 Plecak wspinaczkowy Deuter Gravity Haul 50
  Producent: Deuter
  Cena: 538,30 zł 769,00 zł
  szt.
  zobacz więcej

   

  Wybór odpowiedniego plecaka

  Plecak wspinaczkowy to przede wszystkim sprzęt o dużej pojemności, a przy tym wygodny oraz praktyczny. Używany jest on podczas wspinaczek górskich, w nordic walkingu, oraz innych czynności sportowych na zewnątrz. Stosuje się w nich różnego rodzaju materiały, które mają za zadanie pełnić funkcję nieprzenikania wody do ich dalszego wnętrza. W ten sposób pakunek przechowywany w plecaku nie ulega zamoknięciu. np. podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

  Ważną cechą plecaka wspinaczkowego jest jego konstrukcja. Odpowiednia konstrukcja pozwoli na większą ładowność oraz komfort użytkowania. Inną istotną cechą jest trwałość użytych materiałów. Podczas podróży plecak będzie musiał zmierzyć się z wieloma niesprzyjającymi sytuacjami, podczas których będzie musiał pozostać w niezmienionym stanie. Ważny jest również odpowiedni system nośny, który pozwoli zoptymalizować ciężar noszonego w plecaku ekwipunku. 

  Jak duży plecak wybrać?

  Pytanie to jest najczęściej zadawane podczas wyboru pierwszego plecaka wspinaczkowego. Plecaki o pojemności ponad 50 litrów to plecaki przeznaczone do kilkudniowych wypraw. Sprawdzą się np. podczas zdobywania wysokich szczytów górskich. W takie plecaki pakuje się najczęściej: śpiwór, matę, namiot, żywność, odzież oraz wszelki potrzebny w podróży sprzęt. To dobra propozycja dla osób, które zajmują się trekkingiem. W tego typu plecaku najważniejszy jest dobry system nośny, który pozwoli udźwignąć tak duży pakunek. Plecaki wspinaczkowe tego typu mają często rozbudowany pas biodrowy, który ma za zadanie pomóc w noszeniu ciężkich ładunków, poprzez odpowiednie usztywnienie. 

  Plecak turystyczny o rozmiarze średnim to plecak, którego pojemność waha się między 30, a 50 litrów. Sprawdzają się w przypadku osób, które planują weekendowe wędrówki górskie. Tego typu plecaki posiadają często równie rozwinięty system nośny, a także różnego rodzaju ułatwienia takie jak np. specjalna siatka, dzięki której użytkownik plecaka mniej się poci. To dobre rozwiązanie w szczególności wtedy, kiedy temperatury są naprawdę wysokie. Najczęściej tego typu plecaki wspinaczkowe są preferowane przez osoby zajmujące się hikingiem.

  Plecak wspinaczkowy o pojemności mniejszej niż 30 litrów zalicza się do plecaków małych. Tego typu plecaki są najczęściej używane przez krótkich mniej zaawansowanych wypraw. Często można je również spotkać u turystów w podróży. Wiele modeli posiada specjalną siatkę, która pozwala regulować temperaturę pleców, nie przegrzewając ich. To bardzo komfortowe rozwiązanie w szczególności podczas długiego zwiedzania. 

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium