Explore.pl - sklep turystyczny
Opcje przeglądania

Maty samopompujące

 

Maty samopompujące to idealne rozwiązanie dla turystów, którzy cenią sobie pragmatyzm i komfort. Świetnie sprawdzają się zarówno podczas krótkich wypadów w teren, jak i długich, wielodniowych podróży stanowiąc doskonałą alternatywę dla karimaty lub dmuchanego materaca.

  Mata samopompująca Coleman Touring Mat Mata samopompująca Coleman Touring Mat
  Producent: Coleman
  Cena: 160,00 zł 200,00 zł
  zobacz więcej
  Mata samopompująca Sea To Summit Camp Plus S.I. Mat Large Mata samopompująca Sea To Summit Camp Plus S.I. Mat Large
  Producent: Sea To Summit
  Cena: 412,43 zł 549,90 zł
  zobacz więcej
  Mata samopompująca Sea To Summit Camp Plus S.I. Mat Regular Mata samopompująca Sea To Summit Camp Plus S.I. Mat Regular
  Producent: Sea To Summit
  Cena: 374,93 zł 499,90 zł
  zobacz więcej

   

  Jak działa mata samopompująca?

   

  Mata samopompująca zbudowana jest ze specjalnej sprężystej pianki, która sprawia, że po odkręceniu zaworu sama nabiera powietrza, uzyskując docelowy kształt i wystarczy trochę ją dopompować, aby była gotowa do natychmiastowego użycia. W trakcie zwijania powietrze znajdujące się między włóknami jest wypychane, a matę można złożyć do bardzo poręcznych rozmiarów. Proces ten jest powtarzalny i nie powoduje odkształcenia czy utraty właściwości produktu. 

   

  Czym różni się od karimaty i materaca?

   

  Dzięki łatwości, z jaką można je rozłożyć i spakować maty samopompujące świetnie sprawdzają się w terenie. Są wygodniejsze niż karimaty a dzięki dodatkowym warstwom termicznym, posiadają lepszą izolację do podłoża, co jest atutem zwłaszcza podczas górskich wycieczek lub wypraw poza sezonem letnim. Można je też skompresować do znacznie mniejszych rozmiarów i spakować nawet do niewielkiego plecaka. 

   

  W odróżnieniu od materaca mata samopompująca nie wymaga wysiłku ani dużej ilości czasu do uzyskania docelowego kształtu. Dzięki temu nie trzeba zabierać ze sobą pompki albo męczyć się podczas długotrwałego ustnego nadmuchiwania. Mata nabiera właściwych gabarytów w szybkim czasie bez naszego zaangażowania. Można ją dopompować, aby zwiększyć jej twardość i dostosować do indywidualnych potrzeb.


  W trakcie użytkowania maty należy pamiętać, że nie jest ona odporna na przebicia i tak samo, jak materac, może ulec zniszczeniu. Dlatego warto mieć ze sobą zestaw naprawczy oraz starannie dobierać podłoże, na którym zamierzamy ją rozłożyć. Maty samopompujące są też nieco cięższe od swoich alternatyw. Ich waga jest zależna od rozmiarów i oraz grubości warstw izolacyjnych i zwykle wacha się między 0,5 -1,5 kg.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium