Explore.pl - sklep turystyczny

Buty do biegania w terenie – Dlaczego warto je wybrać

Czy ma znaczenie jakich butów używasz podczas biegania w lesie lub po górach? Oczywiście, że tak! Buty do biegania w terenie znacząco się różnią od butów używanych na co dzień lub do biegania po asfalcie. Czym się różnią? Przede wszystkim swoją budową. Buty do biegania w terenie są całkiem inaczej skonstruowane. Różnią się także materiałami, z których zostały wykonane. Ich zadanie jest proste. Mają zapewnić Ci doskonałą stabilizację i przyczepność w każdym terenie. Nieważne czy biegniesz po lesie czy po górskiej drodze. Dodatkowo zapewniają wyśmienitą amortyzację, która odciąży Twoje stawy podczas biegu.

  • nowość

  Czym się różnią buty do biegania w terenie od butów do biegania po asfalcie?

  Jak już wspomnieliśmy różnią się zwłaszcza swoją budową. Buty do biegania w terenie mają inaczej skonstruowaną podeszwę. Jest ona przystosowana do nierównego terenu. Buty do biegania w terenie ochronią Twoje stopy przed korzeniami i ostrymi kamieniami. Ponadto w terenie podeszwa buta nie jest tak narażona na intensywne tarcie, jak np. buty do biegania po mieście. Dlatego buty do biegania po asfalcie mają podeszwy odporne na ścieranie. Za to buty do biegania w terenie wyróżniają się bardziej agresywnym bieżnikiem. W butach do biegania w terenie nie musisz również kłaść tak dużego nacisku na supinację i pronację stopy.

  Buty do biegania w terenie – Dobierz buty do terenu

  Warto pamiętać, że nie ma jednego, uniwersalnego modelu butów do biegania w terenie. Powinno dobrać się buty do terenu, po którym będziemy biegać. Inne buty do biegania w terenie będą przeznaczone do lasu, a inne w góry. Buty w góry mają inną podeszwę. Jest ona wytrzymalsza i ma bardziej agresywny bieżnik. Natomiast buty do biegania po lesie będą charakteryzować się umiarkowanym bieżnikiem i nieco szerszą podeszwą. Warto również dobrać swoje buty do biegania w terenie pod kątem planowanej aktywności. Buty do szybkich górskich biegów, będą bardziej elastyczne i dynamiczne. Natomiast buty do długich biegów będą charakteryzować się o wiele większą amortyzacją.

  Buty do biegania w terenie damskie – Olśniewaj na szlaku

  Buty do biegania w terenie damskie łączą w sobie wytrzymałość, amortyzację i znakomity wygląd. Nie tylko są przystosowane do budowy damskich stóp, ale również wyróżniają się swoją oryginalną estetyką. Buty do biegania w terenie damskie mają krój dostosowany do wysokich kobiecych wymagań. Ich kolory również dopasowane są do reszty damskiego stroju biegowego. Dzięki damskim butom do biegania będziesz biegła bezpiecznie, jednocześnie wyglądając olśniewająco.

  Buty do biegania w terenie męskie – Pokonaj swoje ograniczenia w znakomity stylu

  To nie jest tak, że mężczyźni nie chcą wyglądać w dobrze w butach do biegania. Jasne, że chcą! Jednak dla panów dobre buty do biegania w terenie muszą łączyć w sobie wygląd i funkcjonalność. Dlatego buty do biegania w terenie męskie charakteryzują się odpowiednim dopasowaniem, a jednocześnie świetnie wyglądają na nogach. W wypadku kolorów, są one zdecydowanie dostosowane do męskiego gustu. Zwykle też buty dla mężczyzn są nieco cięższe i mają nieco większą amortyzację.

  Jak dobrać buty do biegania w terenie?

  Jak wspominaliśmy wcześniej, na początku musisz ustalić, czy potrzebujesz butów do biegania w górach, czy butów do lasu lub na jeszcze inny teren. Wolisz długie spokojne biegi, czy szybkie dynamiczne sprinty? Już to wiesz? Czas na wybór modelu i rozmiaru! Gdy chcesz kupić buty do biegania w terenie, nie musisz ogromnej uwagi przywiązywać do supinacji lub pronacji stopy. Wynika to z tego, że na nierównym terenie, twoja stopa będzie układała się w zależności od ukształtowania nawierzchni. Dlatego w wypadku butów do biegania w terenie o wiele bardziej liczy się elastyczność buta i przyczepność bieżnika.

  Buty do biegania w terenie – Jaki rozmiar wybrać?

  Podobnie, jak w przypadku butów trekkingowych, buty do biegania w terenie powinny być nieco większe. Najlepiej o ok. pół numeru. Dzięki temu przy zbiegach nie obetrzesz sobie palców stóp i nie uszkodzisz paznokci. Najlepiej wcześniej jest przymierzyć buty. Możecie to zrobić w Explore.pl. Na miejscu pomożemy dobrać Wam odpowiednie buty. Podpowiemy też, który model będzie dla Ciebie najlepszy.

  Jakie buty do biegania po błocie?

  Jest to jedno z najczęstszych pytań dotyczących biegania w terenie. Jakie buty do biegania po błocie wybrać? W tym wypadku liczy się przede wszystkim przyczepność i odpowiednia stabilizacja. Dlatego też warto wybrać buty z szeroką podeszwą która gwarantuje stabilizację. Powinna ona być jednak połączona z bieżnikiem, który gwarantuje dużą przyczepność.  Wzorcowym przykładem buta do biegania po błocie jest Brooks Caldera.

  Jakie buty na skały?

  W tym przypadku ważne są trzy czynniki. Dobra  przyczepność, elastyczność buta i oczywiście ochrona. Buty do biegania po górach i skałach mają wzmocnione podeszwy oraz zabezpieczone noski. Dzięki nim nie uszkodzisz sobie nogi uderzając bądź nadeptując na ostre skały i powykręcane korzenie. Dobra przyczepność podeszwy zewnętrznej zapewni Ci pewny krok niezależnie od ukształtowania terenu. Na końcu, elastyczność buta ułatwi Ci zbieganie i wbieganie pod górę. Jednym z najlepszych butów do biegania po górach jest model Cascadia marki Brooks.

  Jakie buty do biegania w podmiejskim lesie?

  Lubisz urozmaicone bieganie? Trochę chodnika, trochę szutru i czasami nieco asfaltu? Planujesz biegać w podmiejskim lesie, ale najpierw musisz do niego podbiec? Jakie buty wybrać do biegania, gdy jeszcze do końca nie wiesz gdzie chcesz biegać? Jest to bardzo częste pytanie. W takim wypadku dobrze jest postawić na nieco bardziej uniwersalne buty do biegania w terenie. Takie buty, jak np. Brooks Divide dostosowane są do zróżnicowanej nawierzchni. Łączą one w sobie po trosze buty do biegania po asfalcie z butami do biegania w terenie. Bieżnik w nich nie jest zbyt agresywny, ale jednocześnie nie jest tak płaski, jak w butach do asfaltu. Mają również amortyzację tak dobraną, że sprawdzi się zarówno w bieganiu po mieście, jak i na leśnych ścieżkach.

  Buty do biegania w terenie Warszawa - Wykorzystaj podmiejskie tereny

  Uwielbiasz wolność, jaką daje Ci bieganie w terenie? Nie znosisz zatłoczonych centrów miast? Problem w tym, że zwykle sklepy z butami do biegania są w najbardziej ruchliwych i dusznych częściach miasta. Stolica w tym wypadku nie jest wyjątkiem. Prawie wszystkie sklepy, gdzie znajdziesz buty do biegania w terenie Warszawa ma ulokowane w samym centrum. Jednak, gdy jesteś z okolic Ursusa możesz wysokiej jakości buty do biegania w terenie kupić w sklepie Explore.pl. Znajdziesz u nas wysokiej jakości buty do biegania w terenie, które od razu możesz założyć i wybiec nich do podwarszawskich lasów.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium